Informace v bodech

Výjezd

Výjezd je plánován již tradičně z parkoviště u McDonalds na Černém mostě. Bývá kolem 9:00, upřesnění času a mapka místa odjezdu pro letošek přijde registrovaným ve správnou chvíli emailem a bude také zveřejněn na našem FB.

Trasa

Letos se navracíme k přespávání v Kolíně, ale to neznamená, že trasu budeme přesně kopírovat. Již v tuto chvíli pracujeme na inovacích a pravidelně projíždíme trasu a hledáme tu nejlepší. Příroda, příjemné cesty, málo frekventovaných silnic a tu a tam nějaký ten adrenalinový úsek, to bude letošní jízda. Záchytné body pro první den jsou Černý most, Český Brod, Kolín a druhý den bude překvapení, každopádně do Hradce se dostaneme, to se nebojte :-) (Pro zraněné, slabochy a lemry je možnost popojet vlakem z Kolína do Hradce :D)

Příjezd do festivalparku

Příjezd je plánován na brzké odpolední hodiny tak, abychom se stihli zabydlet a užít si už nultý večer, alias „večírek pro nedočkavé“ již v sobotu.

Cena

Celá cyklojízda je s veškerými benefity zdarma. Tak jako vždycky! Stojí jen trošku potu :)

Bagáž

Vaše i naše zavazadla nám po dobu cesty poveze doprovodné vozidlo, na některých zastávkách se s zavazadly shledáte, určitě v Kolíně, v případě nutnosti i dříve. A v den příjezdu na festival na nás vše již bude čekat ve festivalovém parku.

Věci na kolo

Helma je povinná pokud jsi účastník pod 18 let. Jakékoliv další vybavení je jen čistě na tobě, avšak hodila by se aspoň jedna duše pro případ defektu (nějaké duše budeme mít s sebou i my organizátoři). Dál doporučujeme dost vody (bývá vedro) a nějakou malou sváču.

Oběd v Českém Brodě

Do Českého brodu dorazíme kolem oběda. V příjemné restauraci bude domluvené jídlo. Jídlo si v případě zájmu budeš vybírat v registračním formuláři při přihlašování na Cyklojízdu. Jídla se pokusíme jako vždy domluvit tři. Jedno pořádně české, další lehčí těstovinovou bombu a jedno zcela bezmasé.

Přespání

Přespávat budeme v Kolíně na Kmochově ostrově v amfiteátru letního divadla. Do Kolína dorazíme ve večerních hodinách a přímo v místě se bude odehrávat grilování a menší párty. Po příjezdu se pojedeme (kdo bude chtít) koupat do blízkého lomu. Tradičně se spí přímo na zastřešeném jevišti, ale pro stydlivky je samozřejmě možnost postavit si svůj stan. Kola i bágly spí s námi pod střechou svázané zámky.

Grilování

Grilovačka v Kolíně je plná masa (vepřové a kuřecí, popř. špekáčky), které nakládají samotní organizátoři. Pečivo nám dodává již druhým rokem poctivá Pekárna Bavorka. Zelenina, kečup a hořčice jsou samozřejmostí. Pití v podobě produktů Staropramenu (pivo popř. radlery, Sládkova limonáda) nám věnuje samotný Rock for People. Každý rok pracujeme na tom, aby se spotřeba piva průměrně pokryla, každopádně stále to vnímáme jako velký benefit a při vyšší spotřebě jsme odkázáni na dobře zásobený Kaufland hned vedle Kmochova ostrova.

Cyklojízdní tričko

Po loňském selhání s dresy už nehodláme riskovat (ne)spolehlivost nových sponzorů a vracíme se k tradičním cyklojízdním třičkům. Barva i dyzajn budou jako vždy překvapením, ale jsme si jistí, že Vám všem trička opět přirostou k srdcím. Trička jsou přeci perfektní poznávací znamení, náhradní kus oblečení a krásná vzpomínka. Velikost a typ trika si budete moct vybrat při registraci.

Servis kol

Servis kol zajišťují profíci z Cyklopokru, kteří si poradí s kdejakým defektem. Píchlé duše a spadlé řetězy zvládneme i minimálně všichni organizátoři, takže na holičkách tě nenecháme :)

Připojení cyklistů na trase

Po dohodě s námi (organizátory) je možné se připojit kdekoliv na trase.

Bezpečnost

Bezpečnost vždy na prvním místě, to je heslo kterým se řídíme. Opravdu není nic nepříjemnějšího, než řešit všelijaká zranění, ačkoliv nic vážného se nikdy nestalo. Proto abychom takové statistiky udrželi potřebujeme opatrnost a ostražitost všech. Jízda po silnici po jednom za sebou, kontrolovaná rychlost a všeobecné podvědomí o situacích kolem sebe většinou předejde většině pádů. Každopádně jako organizátoři umíme dát první pomoc, dle nejnovějších pravidel Červeného kříže.

Účast na cyklojízdě je na vlastní nebezpečí a před výjezdem se podepisuje souhlas s podmínkami účasti a dodržování bezpečnosti.